Інформація до новини
11-11-2016, 13:51

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Депутати міської ради одностайно підтримали заводчан   11 листопада 2016 року відбулася позачергова сесія Сумської міської ради, на яку було винесено одне питання – звернення на ім’я Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Верховної ради Андрія Парубія з приводу необхідності забезпечити прозорість процесу прийняття рішень щодо тендерів ПАТ «Укртрансгаз», за які бореться ПАТ «Сумське НВО».

Перед депутатським корпусом виступив керівник СНВО Олексій Цимбал, який коротко охарактеризував поточну ситуацію на підприємстві і ризики, котрі викликають занепокоєння у трудового колективу відносно долі конкурсів, де пропозиції сумських машинобудівників визнані кращими. 

Інформація до новини
7-11-2016, 08:27

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Мати змогу вирішувати системні проблеми городян   Депутати кількох фракцій у Сумській міській раді підтримали пропозицію про виділення на кожен округ по 1 млн грн для вирішення проблем, які турбують їхніх виборців.

Щодо даної пропозиції, котру планується винести на розгляд на листопадовій сесії міськради, депутат від «Солідарності», директор із матеріально-технічного та інформаційного забезпечення СНВО Олексій Рябенков зауважив: «Не є самоціллю отримати управління над певною сумою. Важливо – максимально скоротити шлях для вирішення системних проблем городян, а їх значно більше, ніж на 200 тис. грн так званих депутатських коштів, які передбачені цьогоріч».

Інформація до новини
  • Переглядів: 1279
  • Автор: Дрозд О.
  • Дата: 12-10-2016, 07:55
12-10-2016, 07:55

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Наскільки прозора діяльність «Сумитеплоенерго»? Питання без відповіді   Використання майна, особливо того, що громада передала в оренду, має бути цільовим й ефективним. Це безапеляційна істина для всіх цивілізованих країн. На жаль, вона поки що не дуже прижилася на наших теренах. За прикладом далеко ходити непотрібно. Взяти хоча б ситуацію, що склалася навколо перевірки діяльності ТОВ «Сумитеплоенерго», яке фінансується в тому числі за рахунок жителів обласного центру – споживачів даної компанії. Її мала здійснити тимчасова депутатська контрольна комісія, котру очолила депутат Сумської міської ради, заступник директора Котельні Північного промислового вузла Ірина Рибальченко. Що з того вийшло та чи вийшло взагалі, читайте далі.

Інформація до новини
28-07-2016, 07:18

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Економічний ефект? Ні, не чули… Або як недолуго розподіляється міський бюджет і кошти платників податків   Депутат Сумської міської ради, директор із матеріально-технічного та інформаційного забезпечення ПАТ «Сумське НВО» Олексій Рябенков, який працює свою першу каденцію в місцевому парламенті, не припиняє дивуватися алогічності вчинків очільника обласного центру та команди його прибічників. Все б нічого, говорить Олексій Віталійович, але така недалекоглядність виливається у солідну копієчку, котру, між іншим, платимо ми з вами. Ось лишень кілька останніх прикладів.

Інформація до новини
29-03-2016, 10:32

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Картка сумчанина: від слова – до діла    Трохи більше місяця тому ми вже знайомили читачів із проектом глобальної інформатизації обласного центру «Картка сумчанина», одним з ініціаторів якого став наш колега – депутат міської ради, директор із матеріально-технічного та інформаційного забезпечення ПАТ «Сумське НВО» Олексій Рябенков. І ось днями влада перейшла від слів до справ – між Сумською міськрадою та компанією «Майкрософт Україна» укладено угоду про взаєморозуміння, котрою передбачається започаткування тісної співпраці у рамках запровадження ініціативи Microsoft CityNext у нашому місті.

Відповідно до меморандуму, співробітництво пошириться на цілу низку сфер життєдіяльності обласного центру. Власне, передбачається централізоване об’єднання усіх структур міської влади в одну ІТ-інфраструктуру, забезпечення системи сповіщення громадян про надзвичайні ситуації, впровадження новітніх інформаційних технологій у галузі житлово-комунального господарства, систем охорони здоров’я й освіти, створення туристичного інтерактивного порталу для гостей Сум.
За словами Олексія Рябенкова, який увійшов до складу спеціальної робочої групи при міськраді, завдання котрої – координація процесу реалізації даного проекту, з допомогою фахівців Microsoft буде розроблено дорожню карту з розвитку місцевої IT-інфраструктури та запровадження електронних сервісів для сумчан.
«Microsoft Lync вже майже рік успішно використовується у роботі контакт-центру ПАТ «Сумське НВО». Цей досвід може стати корисним і в межах усього нашого міста. Наприклад, що стосується впровадження системи сповіщення громадян про надзвичайні ситуації – рішення Microsoft дозволяють гарантувати високу масштабованість і катастрофостійкість інфраструктури», – відзначає Олексій Віталійович.

Інформація до новини
23-02-2016, 10:38

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Картка сумчанина: Олексій Рябенков став одним із ініціаторів глобальної інформатизації обласного центру    Нещодавно відбулася презентація проекту під назвою «Картка сумчанина». Хтось скаже, що ідея не нова. І справді, про багатофункціональну картку, завдяки котрій містяни отримували б низку електронних сервісів, говорять у Сумах давно. Однак далі слів і обіцянок чомусь не йшло. Усвідомлюючи, що запит у громаді на такі послуги є, реалізувати даний глобальний ІТ-проект вирішив депутат міськради, директор з інформаційного та матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Сумське НВО» Олексій Рябенков разом із колегами по фракції. Знайшовши підтримку в особі місцевої філії «Ощадбанку», котра погодилася стати одним із партнерів проекту, та заручившись схваленням міського голови, команда ентузіастів невідкладно береться до роботи.

Як розповідає Олексій Віталійович, у нього досить великі плани відносно картки сумчанина. Адже за задумом, вона виконуватиме ряд функцій та надаватиме широкий спектр можливостей своїм власникам.
Перша функція – ідентифікаційна (носій міститиме фотокартку, окремі персональні дані жителя міста, що у подальшому дасть можливість сформувати базу даних і повсякчас підтримувати її в актуальному стані). Причому йдеться не лише про пенсіонерів, а й тих, хто працює або навчається в обласному центрі, є вимушеними переселенцями.
Картка сумчанина включатиме інформацію про пільги, на які мають право ті чи інші категорії городян, а відтак, скориставшись нею, людина відразу отримуватиме послугу відповідно до своїх преференцій. Отже, як бачимо, планується й платіжна функція картки – її обіцяє забезпечити в повній мірі «Ощадбанк».
Одержати картку сумчанина можна буде як у банку-партнерові, так і у відділеннях управління праці та соціального захисту населення. Тим, кому самотужки дістатися до даних установ складно через стан здоров’я або певні фізичні вади, носії доставлять додому.
Найважче в рамках даного проекту розробити та запустити в дію розгалужену систему ІТ-модулів. Простіше кажучи: створити, так би мовити, мізки, що керуватимуть картками.
Олексій Рябенков, який є провідним фахівцем у галузі інформаційних технологій не лише Сумщини, а й України, озвучує наміри запровадити в межах 10 електронних продуктів. У їх числі – медичний модуль, що представлятиме низку послуг: електронну лікарню (йдеться про запис до фахівця дистанційно, чітке визначення часу прийому, а відтак відсутність черг у медзакладах), цифрову медичну книжку та електронний рецепт.
Далі – комунальний модуль, котрий охоплюватиме електронні квитанції за послуги ЖКГ, можливість сплати за соціальним ІD.
Передбачається і довгоочікуваний транспортний модуль, що буде гарантувати безготівкову оплату та пільговий проїзд в усіх видах транспорту. Так само очікується споріднений певною мірою сервіс – освітній,
котрий включатиме таку послугу, як електронний учнівський квиток, і до всього ж міститиме загальну картку школяра.
Є задум розробити торговий модуль, відповідно до якого власники носія зможуть скористатися єдиною міською програмою лояльності в торгових мережах, закладах харчування, аптеках, АЗС тощо залежно від
їх категорії. Планується запровадити також своєрідний соціальний сервіс: для малозахищених верств населення – програми «Соціальний хліб» і «Соціальний кошик», а от неповнолітнім навряд чи вдасться
придбати заборонені для їхнього віку алкогольні та тютюнові вироби.
Можуть користуватися попитом серед містян і пропоновані модулі надання адмінпослуг в електронному вигляді або ж культури (мова про електронні квитки на культурні заходи та потенційну дисконтну програму). Крім того, картка сумчанина включатиме персональний кабінет користувача, його цифровий підпис, що теж даватиме певні переваги.
Як зауважує Олексій Віталійович, даний проект не буде виконаний за одним помахом руки. Це кропітка робота, котра може розтягнутися у часі на кілька років. «Тим не менш, вже до завершення 2016-го хотілося б
запропонувати містянам картку хоча б з парочкою готових сервісів. Це моє прагнення не тільки як депутата, а й як сумчанина, що бачить доцільність в інформатизації рідного міста», – зазначає Олексій Рябенков.
Він також додає, що ініціатори створення картки сумчанина не стали вигадувати велосипед і вирішили скористатися кращими напрацюваннями в даній сфері інших міст України, як-то: Києва, Львова, Вінниці. «Десь одні модулі працюють краще, десь ще не розвинуті до належного рівня. Ми у свою чергу обираємо ліпший досвід і пропонуємо на вибір жителям Сум. Хочу також акцентувати увагу, що процес можна буде зупинити в будь-якої точці: якщо городяни скажуть, що їм достатньо одного-двох-трьох електронних сервісів, а решта не потрібна, значить, обмежимося лишень тим, чого вимагає громада. Бо якщо проект не виправдовуватиме очікувань сумчан, не повертатиме їхні ж кошти як платників податків, то, на мою думку, він втрачає будь-який сенс. Утім маю надію, що місто, в якому живемо ми, наші батьки й діти, зрештою, зробить крок назустріч ІТ-технологіям, котрі покликані спростити, допомогти, зробити наше життя доступнішим і кращим», – говорить депутат-заводчанин.

Інформація до новини
16-02-2016, 09:46

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Операція «Врятувати «Електроавтотранс»   Транспортне сполучення Сум далеке від ідеалу, до того ж вельми часто дає збої. У місті балом правлять маршрутки: хочуть їдуть – хочуть ні, а комунальний транспорт просто не справляється, бо, по-перше, парк замалий і застарілий, а, по-друге, немає жодної системної роботи щодо виведення цієї, дійсно, життєвонеобхідної галузі з кризи. Депутат міської ради, директор із матеріально-технічного та інформаційного забезпечення ПАТ «Сумське НВО» Олексій Рябенков висунув низку пропозицій, аби почати змінювати ситуацію з «Електроавтотрансом» на краще. Він розраховує, що комунальне підприємство як мінімум перестане бути збитковим, а як максимум – почне поповнювати міську скарбницю. І при всьому цьому сумчани, нарешті, вирвуться з-під гніту приватних перевізників.

За словами Олексія Віталійовича, після виходу на заслужений відпочинок попереднього керівника КП «Електроавтотранс» Олександра Перчакова у міськраді жваво активізувалися порадники: кого ж саме взяти на вакантну посаду. «Як на мене, це абсолютно неприйнятно. Стратегічно важливим для функціонування міста комунальним підприємством не можуть керувати люди, «протягнуті» через зв’язки та кулуарні домовленості. Такий керівник має затверджуватися на основі конкурсного відбору, він повинен запропонувати свою фахову програму розвитку, підтвердити її розрахунками, конкретними термінами реалізації завдань, а громадськість у свою чергу може спостерігати за станом справ і відповідно оцінювати діяльність очільника КП», – пояснює власну точку зору депутат.
Ідея Олексія Рябенкова знайшла прихильників у міськраді, в тому числі пристав на неї і мер Олександр Лисенко. Була створена тимчасова робоча група з представників різних фракцій, яка зобов’язалася не лише забезпечити свідоме, відкрите для громадськості призначення керівника «Електроавтотрансу», а й сформувати загальне бачення можливостей та загроз для даного підприємства.
«Ми, врешті-решт, повинні починати називати речі своїми іменами: або «Електроавтотранс» є комунальною установою в чистому вигляді – і міськрада продовжує його дотувати, повсякчас надавати позику за позикою, або ж це все-таки комунальне підприємство, котре (як і годиться будь-якому підприємству) повинно поповнювати місцевий бюджет. До речі, аналогічний моніторинг потрібно провести стосовно всіх комунальних закладів міста, аби реально усвідомлювати, що є баластом, за рахунок чого Суми можуть розвиватися, а значить – отримати важелі для того, щоб ефективно управляти комунальним майном», – вважає Олексій Рябенков, якого було обрано головою новоствореної робочої групи.
Він також додає, що діяльність комісії чітко розпланована і лімітована у часі. Вивчити поточне становище «Електроавтотрансу», сформулювати напружені, але в той же час досяжні цілі для майбутнього очільника даного підприємства, розглянути пропозиції претендентів, їхній досвід, на підставі чого підготувати рекомендації стосовно призначення керівника; сформувати та погодити заходи задля виведення з кризи даного КП на коротко- і середньострокову перспективу, регулярно моніторити реалізацію затверджених заходів та, в підсумку, утворити дієздатну та професійну керуючу раду підприємства – все це має бути зроблено до кінця липня поточного року. І Олексій Віталійович щиро сподівається, що в результаті «Електроавтотранс» вийде на продуктивну роботу.
До речі, заводчанин не обмежується лише одним напрямком у своїй депутатській діяльності. Власне, вже практично готовий запропонований ним проект інформаційного розвитку Сум, котрий передбачає запровадження різноманітних електронних сервісів в обласному центрі. Крім того, Олексій Рябенков має намір напрацювати новий регламент бюджетування міста, який би відповідав запитам громади та сучасності. Про перебіг реалізації даних задумів читайте у наших подальших повідомленнях.

Назад Вперед

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^