Той, хто задає темп
Інформація до новини
13-06-2018, 07:29

Категорія: Міські заходи, Городские мероприятия

Той, хто задає темп  Нещодавно за сприяння Сумської облдержадміністрації та обласної ради у світ вийшло друге доповнене видання Олександра Вертіля – «Олександр Шапаренко: на гребені хвиль».


Олександр Шапаренко – дворазовий олімпійський чемпіон з греблі на байдарках і каное, заслужений майстер спорту, «Почесний громадянин Сум» та «Почесний машинобудівник СНВО». Нагороди цієї людини можна перелічувати ще довго, але, крім рідних, друзів та самого золотоолімпійця ніхто не знає, що знаходиться з іншого боку кожної з відзнак.
Антоніна Середіна, заслужений тренер СРСР, зазначала, що «Шапаренко півтора десятка літ був лідером, капітаном або, як заведено говорити у спорті, – загрібним. А загрібний – це людина, яка не тільки визначає темп греблі для решти. Шапаренко виявляв і такі важливі й необхідні в запеклих олімпійських баталіях якості, як мужність і воля, наполегливість і впертість».
У виданні автор описує тернистий шлях головного героя від звичайного хлопця до легендарного олімпійця, якого можна без сумніву ставити у приклад молодому поколінню. Олександр Максимович залюбки ділиться своїм рецептом успіху, котрий допоміг йому не лише у спорті, а й у повсякденному житті: «Якщо прагнете досягти світових висот, треба готуватися до того, що це стане вашим основним заняттям. Інакше не буває і не може бути: ви повинні повністю присвятити себе саме обраному й улюбленому виду змагань, до якого лежить душа і який відчуєте серцем. Але: яких би успіхів не досягли, ніколи не намагайтеся виокремитися серед колег…»
На сторінках видання можна знайти й кілька матеріалів, написаних представниками прес-центру СНВО про Олександра Шапаренка, адже свої перші нагороди він здобув як сумський машинобудівник. Саме на заводі він зробив свої перші кроки у доросле життя. Саме тут його й досі пам`ятають як наполегливу та працелюбну людину, тут ним щиро пишаються.
Попри те, що герой книги протягом доволі довгого часу проживає у Києві, про своє рідне місто він говорить з теплотою: «Я Суми надзвичайно люблю і завжди з радістю приїжджаю на свою малу батьківщину».

Марина Кочмак

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^