Без права на помилку: у найближчу неділю – Всесвітній день метрології
Інформація до новини
  • Переглядів: 700
  • Автор: Дрозд О.
  • Дата: 18-05-2018, 08:34
18-05-2018, 08:34

Категорія: Корпоративні свята, Корпоративные праздники

Без права на помилку: у найближчу неділю – Всесвітній день метрології  Метрологи нашої держави (не плутати з метеорологами) декілька разів на рік відзначають свята, до яких вони дотичні в професійному плані: восени, 10 жовтня, коли в Україні запроваджено День працівників стандартизації й метрології, та навесні, 20 травня, на більш глобальному рівні, коли міжнародна спільнота згадує про науку, котра займається вимірами, – у Всесвітній день метрології.

 

Різноманітні прилади вже давно без упину просочуються у наше життя. Чи можемо ми уявити своє повсякдення без годинника, магазин – без ваг, лікарню – без медичної техніки?.. Мабуть, що ні. Але будь-яке обладнання під час експлуатації має здатність збиватися з заданого виробником курсу. От тут на допомогу приходять метрологи, які перевіряють роботу пристроїв і звіряють отримані показники з вимогами затверджених стандартів. Проте це лише один бік даного фаху. З іншого – устаткування повинно відповідати закладеним параметрам, ледь зійшовши, так би мовити, із заводського конвеєра. У цьому випадку також не обійтися без метрологів, які мають все ретельно вивірити, співставити і у підсумку підтвердити, що продукція дійсно відповідає заявленим стандартам. Тому майже на кожному промисловому підприємстві діє підрозділ, що займається вимірами. Є такий і в Сумському НВО.
Ось уже понад сорок років спеціалісти відділу метрології та вимірювальної техніки дбають про нерозривну єдність між вимірюваннями та якістю того, що випускається під торговою маркою об’єднання. Для оперативного метрологічного забезпечення на всіх виробничих майданчиках СНВО функціонують спеціалізовані лабораторії, зазначає заступник начальника відділу Олександр Новак. Колектив спроможний впоратися з широким спектром завдань. Його фахівці виконують калібрування, проводять профільну експертизу конструкторської й технологічної документації, беруть участь в атестації випробувального обладнання, забезпечують метрологічний контроль за дотриманням норм і правил.
Як бачимо, ця професія багатогранна і дуже відповідальна. Метрологи не мають права на помилку, бо навіть міліметрова погрішність, що залишилася непоміченою, може перетворитися на грандіозну проблему. Тож напередодні свята бажаємо всім заводчанам, які мають до нього відношення, успіхів та натхнення у їхній нелегкій справі.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^