Вилікують чи залікують?
Інформація до новини
4-04-2018, 07:45

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

Вилікують чи залікують? Нині це питання турбує всіх, адже, яким би міцним не було здоров’я, іноді воно все ж дає збої, і без лікарської допомоги не обійтися. Наскільки фаховою вона була до цього, напевно, висновки зробить кожен із власного досвіду, а от у профільному міністерстві непохитні: діюча система охорони здоров’я віджила своє, вона застаріла, неефективна і аж ніяк не відповідає вимогам часу. Відтак із 2 квітня в Україні стартував активний етап медреформи – підписання декларацій із лікарями первинної ланки. З даного приводу виникає чимало запитань. Відповіді на них ми спробували систематизувати у подальшому викладі.

Отже, перше, що необхідно зробити кожному з нас, – визначитися з лікарем. Пощастило тим, хто вже знає гарного спеціаліста, обслуговувався в нього і залишився задоволеним якістю наданих послуг. Якщо ж такого фахівця на гадці немає, то варто скористатися, як-то кажуть, «дзвінком другу». Поспілкуйтеся з родичами, сусідами, колегами – можливо, вони когось порадять. Можна також звернутися у місцевий відділ охорони здоров’я, де зобов’язані розповісти, які лікарі працюють у населеному пункті чи районі, що вас цікавлять. Ще один варіант – завітайте до медзакладу, познайомтеся з тамтешнім персоналом. До слова, деякі лікарні вже мають власні сайти, так що обрати гідну кандидатуру можна спробувати й дистанційно. 
У Міністерстві охорони здоров’я наголошують: на даному етапі пацієнти мають право звертатися до лікаря, незалежно від прописки. Подобається той, що веде практику в іншому районі, – будь ласка, працює поруч із місцем вашої роботи – так само без проблем.
Якщо ви знайшли саме того фахівця, підписуйте з ним угоду про подальше співробітництво. Щоправда, сумські реалії наразі не дозволяють цього зробити. Медики обіцяють включитися у реформу в найближчі тижні, так що нині хоча б попередньо домовтеся з лікарем.

Зауважимо, що теперішній етап медреформи стосується так званої «первинки», тобто тих спеціалістів, до яких ми звертатимемося найчастіше: педіатрів, терапевтів чи сімейних лікарів. 
Для того, щоб зафіксувати подальші взаємовідносини з обраним медиком, іншими словами – підписати з ним декларацію, потрібно прийти до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо мова йде про обслуговування дитини, то знадобиться ще й свідоцтво про її народження.
Декларація буде електронною, відповідальні особи (це може бути реєстратор, уповноважена медсестра або лікар) внесуть ваші дані, далі роздрукують документ у двох примірниках, а після підписання скерують у систему «Електронне здоров’я» (E-health). Таким чином ви офіційно задекларуєте вибір свого лікаря. 
Що це означає? З липня (якщо лікарня, звісно ж, стала повноправним учасником реформувального процесу) гроші за ваше обслуговування держава сплачуватиме закладу, в якому працює обраний фахівець, а він у свою чергу має надавати вам послуги високої якості. 
На випадок відпустки або хвороби «задекларованого» лікаря медустанова буде зобов’язана надати заміну. Коли ж раптом недуга застане вас далеко від дому – зарадити повинні у найближчому закладі первинної допомоги.
У МОЗ радять довго «не розгойдуватися», адже в кожного спеціаліста є встановлений ліміт пацієнтів. Для сімейного лікаря це 1,8 тис. осіб, для терапевта – 2 тис., для педіатра – 900. Якщо бажаючих буде багато, а вільних місць обмаль, медик може відмовити вам в обслуговуванні. Тим не менш, без допомоги ніхто не залишиться – про це подбає Національна служба здоров’я України, котра з-поміж усього іншого визначена ще й як розпорядник центральної бази даних E-health. 
Що далі? До свого лікаря пацієнт може звертатися з будь-яких питань, пов’язаних із власним здоров’ям. У разі, коли на первинному рівні вирішити проблему немає змоги, медик направлятиме вас до вузькопрофільних спеціалістів, а ще, безумовно, саме він виписуватиме необхідні рецепти, довідки тощо. 
У медичному відомстві наполягають: коробочки цукерок та конверти «із вдячністю» у лікарнях більше не котируватимуться. «Первинку» повністю фінансуватиме держава. Що ж…Подивимося…

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^