Соціальне таксі по-сумськи: хто має право ним скористатися і скільки разів на місяць?
Інформація до новини
24-11-2017, 05:44

Категорія: Наша гаряча лінія, Наша горячая линия

Соціальне таксі по-сумськи: хто має право ним скористатися і скільки разів на місяць?   Через сайт http://social.frunze.com.ua/ до прес-центру ПАТ «Сумське НВО» звернулася працівниця підприємства з проханням з’ясувати, чи може її хвора мати користуватися послугами місцевої служби «Соціальне таксі», на яких умовах і як часто. 

Для того, щоб дати чітку відповідь щодо ситуації, відносно якої цікавилася запитувачка, інформації виявилося замало. Необхідно точно знати, про яку саме хворобу йде мова і не тільки. Тим не менш, у територіальному центрі соцобслуговування «Берегиня», чиїм структурним підрозділом є утворена рік тому служба «Соціальне таксі», запевнили, що розглянуть звернення. Якщо воно відповідатиме низці критеріїв – рішення буде позитивним.

Отже, клієнтами соціального перевізника може бути кілька категорій громадян. Власне, починаючи з 1 жовтня поточного року, дане таксі на пільгових умовах підвозить інвалідів І та ІІ групи, дітей із ДЦП та онкозахворюваннями, учасників війни й одиноких непрацездатних громадян, котрі самостійно не рухаються або пересуваються за допомогою допоміжних засобів (милиць, візочків тощо).
Для тих, у кого розмір пенсії не перевищує трьох прожиткових мінімумів, послуга безкоштовна. Однак трапляється, що комісія з питань надання соціальних послуг терцентру може приймати рішення про перевезення конкретної людини, не зважаючи на обсяги її пенсійного забезпечення. Якщо є потреба в супроводі, то зарадити в даному питанні можуть представники «Берегині» або ж допомогти може член родини. Його, між іншим, теж перевозитимуть безоплатно. 
Замовляти пільгове таксі дозволяється тільки в межах Сум і не більше восьми разів на місяць. Винятки можуть становити хворі на ниркову недостатність (гемодіаліз їм роблять тричі на тиждень пожиттєво). Крім того, працівники соцтаксі зважать і на те, що людині, приміром, призначено курс лікування або масажу – звісно ж, це треба буде підтвердити довідкою з медзакладу.
Варто також зважати, що пільговий перевізник працює тільки в будні. Подавати заявки варто заздалегідь. Соціальне таксі готове доставити сумчан із обмеженими можливостями не лише у лікарні, а й у державні установи.
Щоб стати його клієнтом, потрібно звернутися в департамент соцзахисту населення (вул. Харківська, 35, каб. 125) або терцентр «Берегиня» (вул. Інтернаціоналістів, 18). З собою треба мати письмову заяву, копії паспорта та ідентифікаційного коду, довідки про групу інвалідності й нараховану пенсію, а також висновок із медустанови про нездатність самостійно пересуватися (в довільній формі). Докладніше проконсультуватися щодо роботи служби «Соціальне таксі» можна за телефонами: 60-44-98, 60-40-03, (050) 405-56-70, (068) 396-01-69.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^