Підступна і небезпечна: як боротися із пневмонією
Інформація до новини
  • Переглядів: 1082
  • Автор: Король О.
  • Дата: 10-11-2017, 13:01
10-11-2017, 13:01

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

Підступна і небезпечна: як боротися із пневмонією Пневмонія – небезпечна хвороба, яка загрожує численними ускладненнями. І хоча найбільш чутливими до враження легень, звісно ж, є діти, опинитися в зоні ризику може кожен. Тому з ініціативи дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно 12 листопада відзначається день боротьби з цією недугою.  Як вберегтися  від пневмонії та не дозволити їй підкосити ваше здоров’я – читайте далі.

 

Запалення легень є небезпечним захворюванням для людей будь-якого віку. Воно може виникнути як ускладнення після банальної застуди або ж розвинутися у вигляді самостійної недуги.
Початок пневмонії зазвичай гострий – різкий сухий кашель без мокроти, висока температура, поява болю в грудній клітині. Іноді з першого дня хворого починають турбувати неприємні відчуття в боці, які посилюються при глибокому диханні, кашлі або чханні. Часто на одній щоці з'являється яскравий рум'янець (зазвичай на боці ураженої легені), що виглядає незвично на тлі загальної блідості шкіри.
Якщо ж ця хвороба розвивається як ускладнення після перенесеного інфекційного захворювання, то слід звернути увагу на низку симптомів. Кашель стає основною ознакою – спочатку він буває сухим, через декілька днів можуть виділятися мокроти. Якщо хвороба триває більше тижня, а починалася вона як звичайна ГРВІ (нездужання, нежить, червоне горло, кашель), то є привід звернутися до лікаря. Також має насторожити раптове погіршення самопочуття, особливо на тлі явного одужання. Якщо важко вдихати, зокрема: кожен вдих супроводжується приступом кашлю, то це теж може бути проявом запалення легень. Зазвичай при пневмонії шкірні покриви дуже бліді, іноді під очима залягають глибокі сині тіні, а носогубний трикутник набуває синюватого відтінку. Тривожним сигналом також повинна стати поява задишки. Крім того, варто занепокоїтися, коли висока температура не збивається лікарськими препаратами.
Підступність запалення легень проявляється у видимому покращенні – температура може раптово нормалізуватися, симптоми ослабнуть (крім кашлю), проте  через кілька днів настає різке погіршення стану.
Для того, щоб мінімізувати ризики захворювання, потрібно не так і багато. Медики радять пити багато теплої води, особливо в міжсезоння, і займатися дихальною гімнастикою, аби зміцнити легені. Також важливо проводити час на свіжому повітрі та провітрювати приміщення кожну годину. Звичайно ж, необхідно обов’язково по сезону.
Незалежно від характеру пневмонії, лікування всіх типів цього захворювання неможливе без використання антибіотиків. Тож якщо є навіть найменші симптоми пневмонії, обов’язково слід звернутися до медиків. Своєчасний візит у лікарню – головна передумова, аби вберегти своє здоров’я та життя.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^