«Світ очима заводчан» – розділ, в якому співробітники ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» можуть презентувати свої таланти. Адже у кожного з нас є хобі, і кожному з нас є чим здивувати оточуючих. Хтось захоплюється фотозйомкою, хтось чудово малює, хтось пише вірші чи прозу, хтось майструє небаченої краси вироби, а хтось – затятий рибалка і встиг сфотографувати свій найбільший трофей. Варіантів багато. Тож не соромтеся, дорогі заводчани, покажіть нам ваш світ! Детальніше – за тел. 77-78-08.


Про подвиги, що коштують життя
Інформація до новини
  • Переглядів: 1083
  • Автор: Король О.
  • Дата: 14-09-2017, 07:26
14-09-2017, 07:26

Категорія: Світ очима заводчан, Мир глазами заводчан

Про подвиги, що коштують життя      Для більшості людей слова слугують лише засобом комунікації, проте є й ті, хто, фіксуючи літери на папері, створюють власні історії. До цієї когорти можна віднести й еколога «Заводу ОБіВТ» Олену Макарчук, під патронатом якої нещодавно у світ вийшла поетична збірка «Напиши про війну».

 

На жаль, чорними воронами зі сходу країни продовжують летіти у домівки українців страшні звістки про загибель чиїхось чоловіків, батьків та братів, які до останнього стуку серця стояли на лінії вогню, охороняючи сон мільйонів родин на мирній землі. Не могла залишатись осторонь цих подій і Олена Макарчук, яка одразу ж після початку новітньої війни теж долучилась до боротьби, обравши своєю зброєю слово.
Обірвалася пісня. Раптово і щемно до болю.
Похилилась трава. Зажуривсь кров’ю скроплений степ.
Подала десь сопілочка стиха свій жалібний голос,
Та замовкла вона, звук її заблукав поміж верб.
І така огорнула пронизлива, в’їдлива тиша…
Тільки думку гадали похмурі столітні дуби,
Що чомусь на Вкраїні історію крівцею пишуть…
Обірвалася пісня… та інший козак підхопив!
Ця власна поезія разом із творами ще 46 авторів з усіх куточків України лягли в основу волонтерського проекту Олени Володимирівни «Продаю книжки – купую пиріжки», в рамках якого за всі виручені за продаж кошти вона закупає солодощі, речі першої необхідності та відправляє в госпіталі і дитячі будинки. Крім того, нову книгу уже читають поранені військові, бійці на передовій, рідні загиблих, волонтери та всі, хто вирішив хоч якось підтримати українську армію.
Усі письменники-початківці у мирному житті були представниками різних професій, зараз же більшість із них займається допомогою військовим або ж досі продовжує відстоювати мир на сході держави. Жінка відзначає, що зібрати їх усіх виявилося не так і складно. Більшість поетів публікували свої творіння на одному з вітчизняних сайтів поезії, декого Олена Володимирівна шукала у соціальних мережах або через знайомих письменників.
Випустити книгу – справа надзвичайно нелегка та клопітка, але співбесідниці вона виявилася під силу, хоч і не без численних труднощів. «Важко було виправити деякі вірші, а ще важче – переконати авторів, що правки доречні. Емоції, звісно, важливі, але є ще правила віршування, а інколи елементарна логіка. Бо всяке було, – пригадує вона. – Ще одна складність полягала в тому, щоб розмістити більше сотні творів всього на 96 сторінках. Але, як говорять, було б бажання, а вихід знайдеться». Олена Макарчук додає, що, окрім поезій, на у книзі можна побачити ще й портрети українських бійців та дівчини-волонтера, створені різними художниками. Серед них і важкопоранений сумчанин Ігор Лугина, що проходить тривале відновлення.
Зараз письменниця готується до презентації збірки, яка відбудеться в нашому місті найближчим часом, а в жовтні познайомить з нею усіх бажаючих у бібліотеці Верховної Ради України. А враховуючи те, що майже всі книги «розійшлися» напрочуд швидко, укладач готує додатковий друк поетичних розповідей про війну, котра не перестає боліти українцям.

 

Фото з особистого архіву співрозмовниці

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^