У путах нікотинової залежності
Інформація до новини
  • Переглядів: 1048
  • Автор: Король О.
  • Дата: 31-05-2017, 07:31
31-05-2017, 07:31

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

У путах нікотинової залежності   У кожного з нас є декілька знайомих курців, у багатьох палять у сім’ї, а чимало й самі не обходяться без сигарет. І при цьому майже всі усвідомлюють, що дана звичка згубна і небезпечна, але не мають сил викорінити її. Як підтримка до першого кроку звільнення від цієї залежності у всьому світі 31 травня проводиться акція боротьби з палінням – Всесвітній день без тютюну.


Небезпека куріння полягає в тому, що шкода від нього не проявляється одномоментно. А тому людина отримує помилкове відчуття безпеки і не може об’єктивно оцінити вплив сигарети на організм. Незважаючи на те, що всі курці знають про негативний вплив паління, відмовитися від нього дається під силу далеко не кожному. Тож краще всього взагалі не починати палити, особливо в молодому віці, коли організм найбільш легко піддається впливу шкідливих речовин.
Статистика жахає: від вживання тютюну щороку в усьому світі помирає близько 6 мільйонів людей. Експерти прогнозують, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів! При цьому перелік основних хвороб, на які страждають хронічні курці і від яких помирають, налічує близько 25 позицій. Серед них найбільшої загрози курцеві завдають серцево-судинні захворювання (47%), хвороби органів дихання (19%), рак легень (16%), інші види раку (9%). Приблизно 70% смертей, пов’язаних із палінням, відбулися з людьми від 35 до 69 років. Таким чином, ці люди втратили близько 19 років свого життя.
Медики радять: для того, щоб назавжди забути про сигарети, краще не відмовлятися від них одразу, а поступово зменшувати їх присутність у своєму житті. Результати будуть помітні вже після другого тижня, коли знизиться рівень фібриногену, холестерину і лейкоцитів. У багатьох курців у процесі зниження кількості викурених сигарет зменшується ризик інсульту, перестає боліти серце та поліпшується колір обличчя. І хоча кинути палити не так і просто, все ж курці можуть полегшити негативний вплив тютюну на свій організм, влаштувавши собі перепочинок від «перекурів» хоча б на один день.
Відмова від цієї шкідливої звички принесе користь у будь-якому віці і при будь-якому стажі куріння. Тож все в руках самої людини, яка в один момент може вирішити, що хвилина життя для неї важить більше, аніж одна сигарета.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^