Стали мамою або татом? Допомогу від держави відтепер можете отримати онлайн
Інформація до новини
28-03-2017, 07:36

Категорія: Наша гаряча лінія, Наша горячая линия

Стали мамою або татом? Допомогу від держави відтепер можете отримати онлайн    На гарячу лінію прес-центру СНВО зателефонувала заводчанка, яка нині перебуває при надії і вже зовсім скоро піде у декретну відпустку. Вона почула від знайомих, що в Україні нібито запроваджують спеціальний онлайн-сервіс для отримання допомоги при народженні дитини. Наскільки ця інформація відповідає дійсності і як скоро така послуга запрацює? Майбутня мама попросила нас з’ясувати, що й до чого.

І справді, міністр юстиції України Павло Петренко з даного приводу запевнив, що відтепер батькам не доведеться спілкуватися з чиновниками і бігати по кабінетах не лише при отриманні свідоцтва про народження і реєстрації місця проживання малюка, а й під час оформлення допомоги при його народженні. Віднині це можна зробити в режимі онлайн. Крім того, головний юрист країни зауважив, що скорочено перелік необхідних документів, зокрема, ліквідована вимога подавати копію свідоцтва про реєстрацію. 
«Послуга доступна 24 години на добу. Ніяких черг, бюрократії та хабарів – це ті сервіси, яких заслуговують наші українці. Кохайтеся! А про папери подбає держава!» – переконує Павло Розенко.
Процедурно оформлення допомоги при народженні дитини складається з чотирьох кроків. Перший – заявник (батько або матір) повинен заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) або на сторінках Єдиного державного порталу адміністративних послуг (http://my.gov.ua/). Документ потрібно засвідчити цифровим підписом та відправити на розгляд. Після цього заява автоматично передається через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Представник соцзахисту перевірить подані документи та призначить допомогу. І, нарешті, заключний етап – мама чи тато отримують допомогу на свій банківський рахунок або у відділенні «Укрпошти».

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^