Скажемо «СТОП» СНІДу!
Інформація до новини
  • Переглядів: 1201
  • Автор: Король О.
  • Дата: 1-12-2016, 06:46
1-12-2016, 06:46

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

Скажемо «СТОП» СНІДу!   Однією з найпідступніших і найнебезпечніших хвороб у світі визнано СНІД. Щорічно він забирає мільйони життів. Саме тому з метою запобігання зараження та підтримки ВІЛ-інфікованих з 1988 року було вирішено 1 грудня проводити День боротьби зі СНІДом.


Про цю хворобу почали говорити у 80-х роках минулого століття, проте з’явилася вона набагато раніше. На сьогоднішній момент поширення цієї недуги досягло масштабів глобальної епідемії.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 33,4 мільйона жителів нашої планети заражені СНІДом. Окрім того, приблизно 2,7 мільйона осіб набувають смертоносний вірус кожного року. Нашій державі в цьому процесі належить сумне лідерство – перше місце в Європі та п’яте у світі за темпами розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу.
Підступність даної хвороби полягає у повільній дії на організм: з моменту зараження до часу прояву перших симптомів захворювання (і особливо до розвитку СНІДу) проходить тривалий час. У деяких випадках процес затягується на роки. В половини носіїв ВІЛ-інфекції тривалість безсимптомного періоду дорівнює десяти рокам.
СНІД вже давно перестав бути ознакою соціального неблагополуччя, адже в зоні ризику може опинитися кожен. Незважаючи на значний прогрес в отриманні ефективних ліків, проблема одужання хворих досі залишається невирішеною. Тому головною зброєю проти інфекції є її профілактика.
Перше і головне правило – ніколи не доторкайтеся до використаних шприців чи голок. А також пильно слідкуйте за якістю послуг, які проводяться інструментарієм, що міг контактувати із кров’ю (стоматологічні послуги, манікюр, педикюр, татуаж, пірсинг та інші).

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^