Аби «двигун» справно працював: чи можна запобігти одній із найпоширеніших хвороб серця – інсульту?
Інформація до новини
28-10-2016, 05:51

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

Аби «двигун» справно працював: чи можна запобігти одній із найпоширеніших хвороб серця – інсульту?   29 жовтня у всьому світі позначене на календарі як День боротьби з інсультом, що був започаткований у 2006 році з метою закликати спільноту до термінових активних дій у боротьбі проти цього захворювання. Дана недуга є однією з головних причин смерті та інвалідності в міжнародному контексті. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому близько п'ятої частини з них наздоганяє людей у працездатному віці.

Наша країна в цьому плані має дуже загрозливу статистику. Причина понад 67% смертей українців – серцево-судинні захворювання. Це вдвічі більше, ніж в середньому по Європі. І що найважливіше – часто винні в трагедії самі люди, які надміру нерозважливо ставляться до власного здоров’я загалом і до свого серця зокрема. Фахівці тут одностайні: уникнути інсульту можна тільки за допомогою профілактики, а суть її в тому, щоб переглянути узвичаєний спосіб життя, викинувши з нього те, що становить загрозу для вашого «двигуна», і взявши те, що допомагатиме йому справно працювати.
Є декілька факторів ризику, які призводять до розвитку серцево-судинних захворювань. Перший із них –малорухомий спосіб життя. І не треба відразу бігти у спортзали – досить 45 хвилин звичайної ходьби щодня.
Ще один негативний фактор – зайва вага. У зоні ризику – чоловіки з окружністю талії, більшою за 94 сантиметрів, жінки – більшою за 80 сантиметрів. 
Шкодить серцю неправильне харчування. Особливо – вживання великої кількості тваринних жирів. Щоб вберегти здоров’я, слід перепрофілюватися на овочі, пісне м'ясо, рибу. Важливо слідкувати за рівнем холестерину.
Вкрай негативно на серце впливає надмірне вживання алкоголю та куріння. Кожна сигарета підвищує артеріальний тиск, що може призвести до серцево-судинних захворювань. 
Те ж саме стосується хронічного стресу. Він знижує імунітет, викликає тривалий спазм судин. Хвороби серця можуть «заробити» навіть молоді люди, які весь час перебувають у напрузі.
Ще одна категорія, яка має бути максимально пильною, – хворі на цукровий діабет. Уважнішими до власного здоров’я повинні бути чоловіки – вони страждають на ішемічну хворобу частіше за жінок. Те ж саме стосується людей, старших за 60 років, і тих, хто має генетичну схильність до серцево-судинних захворювань. 
Головними ознаками інсульту медики, зокрема, називають: раптове оніміння або слабкість у тілі, зміну зорового сприйняття в очах, сильний головний біль невідомого походження, раптове запаморочення, негаразди з ходьбою чи координацією, несподівана сплутаність свідомості, а також проблеми з мовою або розумінням.
Щоб розпізнати інсульт, лікарі рекомендують провести простий експрес-тест.
Перше – обличчя. Попросіть хворого посміхнутися. Одна сторона обличчя опущена?
Друге – руки. При піднятті одна з них падає?
Третє – мова. Попросіть хворого повторити просте речення. Виникли проблеми з мовленням?
Якщо хоча б щось із наведеного вище співпадає, негайно викликайте бригаду швидкої медичної допомоги. Пам’ятайте – час має вирішальне значення!

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^