Наскільки прозора діяльність «Сумитеплоенерго»? Питання без відповіді
Інформація до новини
  • Переглядів: 1318
  • Автор: Дрозд О.
  • Дата: 12-10-2016, 07:55
12-10-2016, 07:55

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Наскільки прозора діяльність «Сумитеплоенерго»? Питання без відповіді   Використання майна, особливо того, що громада передала в оренду, має бути цільовим й ефективним. Це безапеляційна істина для всіх цивілізованих країн. На жаль, вона поки що не дуже прижилася на наших теренах. За прикладом далеко ходити непотрібно. Взяти хоча б ситуацію, що склалася навколо перевірки діяльності ТОВ «Сумитеплоенерго», яке фінансується в тому числі за рахунок жителів обласного центру – споживачів даної компанії. Її мала здійснити тимчасова депутатська контрольна комісія, котру очолила депутат Сумської міської ради, заступник директора Котельні Північного промислового вузла Ірина Рибальченко. Що з того вийшло та чи вийшло взагалі, читайте далі.

 

За словами Ірини Рибальченко, за час діяльності комісії керівництво «Сумитеплоенерго» немало великого, а точніше – ніякого, бажання надавати затребувану інформацію депутатам, аби вони мали змогу розібратися в реальному стані справ на підприємстві.
«Не зважаючи на численні запити, ми отримували в основному відписки й звинувачення на свою адресу в неправомірності вимог, що їм пред’являлися. Хочу запевнити, що діяли ми виключно в правовому полі та в межах покладених на нас обов’язків. Цього ж не можна сказати про очільників компанії. Їхня поведінка викликала, щонайменше, подив. Якщо немає чого приховувати, то чи варто боятися якихось ревізій?» – зауважила співрозмовниця.
Далі Ірина Анатоліївна наголосила, що в процесі роботи комісією були визначені ключові напрямки, що дозволили б об’єктивно проаналізувати ефективність використання тепловиками орендованого ними цілісного майнового комплексу.
«Перше, що планувалось, перегляд розміру орендної плати. Діючим договором встановлена плата в розмірі 3% оціночної вартості цілісного майнового комплексу (відповідно до методики, затвердженої Сумською міськрадою). Якщо вдатися до порівнянь, то Фонд держмайна здає в оренду комплекси такого ж «профілю» за 16%. А це, на наш погляд, може свідчити про те, що орендна плата для «СТЕ» занижена, внаслідок чого скарбниця не поповнюється належною кількістю прибутку», – підкреслює співбесідниця.
Друге, на чому зупинила увагу депутатська комісія, став вплив міської влади на формування тарифу «Сумитеплоенерго». «Загальновідомо, що вартість теплової енергії затверджує Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг. Проте, згідно з законом, міськрада може впливати на розмір тарифу в частині, що стосується втрат тепла в мережах, – продовжує Ірина Рибальченко. – Всі документи, надані підприємством із даного приводу, містили доволі суперечливу інформацію. У них вказувалися різні розміри втрат і 13%, і 27%, і 29%. Погодьтеся, що із представленого діапазону цифр важко встановити, який нині існує відсоток втрат у теплових мережах».
Третім напрямком було обрано визначення рівня надання послуг із централізованого опалення й гарячого водопостачання. Роль відправних точок зіграли такі показники, як: проведення планових ремонтів мереж, модернізація обладнання тощо. Тут також у комісії залишилося більше питань, ніж обгрунтованих відповідей.
«Не менш проблемною виявилася тема капіталізації майна. Три документи, що отримала комісія у своє розпорядження, суперечать один одному. Якщо прискіпливо їх вивчати, то виходить, що вартість цілісного майнового комплексу під час передачі його в оренду «СТЕ» складала 144 млн грн. Станом на 1 січня 2014 року цифра збільшилася до 691 млн грн, згодом вона трансформувалася, зменшившись до 149 млн, а на 30 червня нинішнього року становила всього 58 млн грн. Куди поділось майно громади і як ці процеси відображаються в обліку – нікому невідомо. До того ж протягом останніх восьми років управління комунального майна жодного разу не брало участь в обов’язковій щорічній інвентаризації майна на ТЕЦ, тому ніхто не знає, що там сьогодні є і чого немає насправді», – відзначила Ірина Анатоліївна.
Як бачимо, крапку в цій історії ставите ще зарано. Вона матиме продовження, оскільки депутатський корпус вирішив пролонгувати діяльність тимчасової контрольної комісії, розширивши її повноваження. Хочеться вірити, що коли мине вказаний термін, абоненти «Сумитеплоенерго» матимуть чіткі відповіді, куди скеровуються їхні кошти, сплачені за отримані ними послуги, а громада міста переконається в тому, наскільки господарський підхід застосовує орендар до їхнього майна. Тому будемо стежити за розвитком подій.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^