У неділю треба попостувати
Інформація до новини
9-09-2016, 06:52

Категорія: Корпоративні свята, Корпоративные праздники

У неділю треба попостувати      11 вересня – Усікновення голови Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Іоана, або Головосіка. Цього дня дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що має круглу форму. 

Взагалі вважається, що на Усікновення не варто брати до рук гострі речі, як-то: ніж, сокира. У народі кажуть: «Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров». Не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю, помідори, кавуни тощо. На Головосіку не варили борщ. Це був єдиний день, коли приготування і вживання даної страви вважалося гріхом. 
На Усікновення заборонялося співати й танцювати. Бо саме з допомогою пісень та танців Іродіада домоглася страти Хрестителя. У той же час кожен намагався побувати в церкві, а ті, хто мучився головними болями, просили зцілення.
За народними віруваннями, цей день є останньою межею, коли з’являються грози. Але якщо хтось почув грім, то це віщувало довгу і теплу осінь. Звідси й приповідка: «Загримів Головосік – тепла прибавить рік».
Зазвичай у лісі збирали лікарські коріння. Наші пращури вірили, що зілля, приготоване цього дня, мало значно більше силу, ніж будь-коли.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^