Картка сумчанина: Олексій Рябенков став одним із ініціаторів глобальної інформатизації обласного центру
Інформація до новини
23-02-2016, 10:38

Категорія: Депутати Сумської міської ради, Депутаты Сумского горсовета

Картка сумчанина: Олексій Рябенков став одним із ініціаторів глобальної інформатизації обласного центру    Нещодавно відбулася презентація проекту під назвою «Картка сумчанина». Хтось скаже, що ідея не нова. І справді, про багатофункціональну картку, завдяки котрій містяни отримували б низку електронних сервісів, говорять у Сумах давно. Однак далі слів і обіцянок чомусь не йшло. Усвідомлюючи, що запит у громаді на такі послуги є, реалізувати даний глобальний ІТ-проект вирішив депутат міськради, директор з інформаційного та матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Сумське НВО» Олексій Рябенков разом із колегами по фракції. Знайшовши підтримку в особі місцевої філії «Ощадбанку», котра погодилася стати одним із партнерів проекту, та заручившись схваленням міського голови, команда ентузіастів невідкладно береться до роботи.

Як розповідає Олексій Віталійович, у нього досить великі плани відносно картки сумчанина. Адже за задумом, вона виконуватиме ряд функцій та надаватиме широкий спектр можливостей своїм власникам.
Перша функція – ідентифікаційна (носій міститиме фотокартку, окремі персональні дані жителя міста, що у подальшому дасть можливість сформувати базу даних і повсякчас підтримувати її в актуальному стані). Причому йдеться не лише про пенсіонерів, а й тих, хто працює або навчається в обласному центрі, є вимушеними переселенцями.
Картка сумчанина включатиме інформацію про пільги, на які мають право ті чи інші категорії городян, а відтак, скориставшись нею, людина відразу отримуватиме послугу відповідно до своїх преференцій. Отже, як бачимо, планується й платіжна функція картки – її обіцяє забезпечити в повній мірі «Ощадбанк».
Одержати картку сумчанина можна буде як у банку-партнерові, так і у відділеннях управління праці та соціального захисту населення. Тим, кому самотужки дістатися до даних установ складно через стан здоров’я або певні фізичні вади, носії доставлять додому.
Найважче в рамках даного проекту розробити та запустити в дію розгалужену систему ІТ-модулів. Простіше кажучи: створити, так би мовити, мізки, що керуватимуть картками.
Олексій Рябенков, який є провідним фахівцем у галузі інформаційних технологій не лише Сумщини, а й України, озвучує наміри запровадити в межах 10 електронних продуктів. У їх числі – медичний модуль, що представлятиме низку послуг: електронну лікарню (йдеться про запис до фахівця дистанційно, чітке визначення часу прийому, а відтак відсутність черг у медзакладах), цифрову медичну книжку та електронний рецепт.
Далі – комунальний модуль, котрий охоплюватиме електронні квитанції за послуги ЖКГ, можливість сплати за соціальним ІD.
Передбачається і довгоочікуваний транспортний модуль, що буде гарантувати безготівкову оплату та пільговий проїзд в усіх видах транспорту. Так само очікується споріднений певною мірою сервіс – освітній,
котрий включатиме таку послугу, як електронний учнівський квиток, і до всього ж міститиме загальну картку школяра.
Є задум розробити торговий модуль, відповідно до якого власники носія зможуть скористатися єдиною міською програмою лояльності в торгових мережах, закладах харчування, аптеках, АЗС тощо залежно від
їх категорії. Планується запровадити також своєрідний соціальний сервіс: для малозахищених верств населення – програми «Соціальний хліб» і «Соціальний кошик», а от неповнолітнім навряд чи вдасться
придбати заборонені для їхнього віку алкогольні та тютюнові вироби.
Можуть користуватися попитом серед містян і пропоновані модулі надання адмінпослуг в електронному вигляді або ж культури (мова про електронні квитки на культурні заходи та потенційну дисконтну програму). Крім того, картка сумчанина включатиме персональний кабінет користувача, його цифровий підпис, що теж даватиме певні переваги.
Як зауважує Олексій Віталійович, даний проект не буде виконаний за одним помахом руки. Це кропітка робота, котра може розтягнутися у часі на кілька років. «Тим не менш, вже до завершення 2016-го хотілося б
запропонувати містянам картку хоча б з парочкою готових сервісів. Це моє прагнення не тільки як депутата, а й як сумчанина, що бачить доцільність в інформатизації рідного міста», – зазначає Олексій Рябенков.
Він також додає, що ініціатори створення картки сумчанина не стали вигадувати велосипед і вирішили скористатися кращими напрацюваннями в даній сфері інших міст України, як-то: Києва, Львова, Вінниці. «Десь одні модулі працюють краще, десь ще не розвинуті до належного рівня. Ми у свою чергу обираємо ліпший досвід і пропонуємо на вибір жителям Сум. Хочу також акцентувати увагу, що процес можна буде зупинити в будь-якої точці: якщо городяни скажуть, що їм достатньо одного-двох-трьох електронних сервісів, а решта не потрібна, значить, обмежимося лишень тим, чого вимагає громада. Бо якщо проект не виправдовуватиме очікувань сумчан, не повертатиме їхні ж кошти як платників податків, то, на мою думку, він втрачає будь-який сенс. Утім маю надію, що місто, в якому живемо ми, наші батьки й діти, зрештою, зробить крок назустріч ІТ-технологіям, котрі покликані спростити, допомогти, зробити наше життя доступнішим і кращим», – говорить депутат-заводчанин.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^