Відповідає міський голова
Інформація до новини
17-04-2015, 15:16

Категорія: Ми і місто » Міські заходи

Відповідає міський голова   24 березня зі звітом у ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» побував очільник Сум Олександр Лисенко. Під час зустрічі відповісти на всі запитання заводчан (а їх назбиралося чимало) міський голова не встиг і пообіцяв, що зробить це згодом. На минулому тижні частину відповідей ми отримали, тож, як і обіцяли, публікуємо їх на нашому сайті.

 

- Комунальні послуги сплачуємо в повному обсязі і своєчасно. Чому не ремонтуються під’їзди та не організовується прибирання?

 

- Шкода, що Ви не вказали, про який будинок конкретно йдеться, тож відповім загалом. Періодичність проведення поточного ремонту за кожним видом будинків, враховуючи їхній технічний стан та місцеві умови, визначається власником житлового будинку. Виконання поточного ремонту відбувається на основі письмових звернень громадян, дефектних актів та заявок мешканців будинку. Орієнтована тривалість ефективної експлуатації елементів житлових будинків до проведення капітального ремонту 5-60 років залежно від виду конструкцій. КП «Сумижитло» як балансоутримувач житлового фонду складає плани робіт з врахуванням коштів, нарахованих мешканцям житлових будинків за статтею «Поточний ремонт». Першочерговими визначено ремонт інженерних мереж та покрівлі. У разі їхнього задовільного стану, а також наявності залишку коштів за статтею «Поточний ремонт», «Сумижитло» виконує ремонти під’їздів. За період 2011-2014 років такий зроблено у 348 під’їздах, у 2015 році планують відремонтувати ще 100.
Разом із тим, проведення будь-яких робіт вимагає коштів, а станом на 31 березня сумчани винні комунальному підприємству понад 12 млн. грн. Що ж до прибирання сходових клітин, то, оскільки «Сумижитло» ці роботи не виконує, але вони враховані в тарифі, то мешканцям здійснюється перерахунок.

 

- Питання щодо різниці у тарифах за теплову енергію. Чому завод ім. Фрунзе намагається знизити навантаження на котельників, а «Сумитеплоенерго» наживається? При середній житловій площі квартири 50-80 м2 різниця в оплаті за місяць сьогодні 200-400 грн., а з підвищенням це буде 300-500 грн.

 

- Тарифи на теплову енергію для ТОВ «Сумитеплоенерго» і Дирекції «КППВ» відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 17.10.2014 №146 для ТОВ «Сумитеплоенерго» та Дирекції «КППВ» встановлені тарифи для населення на централізоване опалення та постачання гарячої води. Власне, тариф на послуги з централізованого опалення наступний:

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії, за 1 Гкал – 423,78 грн. із ПДВ (ТОВ «Сумитеплоенерго»), 344,22 грн. із ПДВ (Дирекція «КППВ»);

- для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального період – 11,73 грн. із ПДВ (ТОВ «Сумитеплоенерго»), 9,43 грн. із ПДВ (Дирекція «КППВ»).

Тариф на централізоване постачання гарячої води наразі такий:

- за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання, за 1 куб. м – 26,12 грн. із ПДВ (ТОВ «Сумитеплоенерго»), 22,18 грн. із ПДВ (Дирекція «КППВ»);

- за відсутності рушникосушильників, за 1 куб.м – 24,25 грн. із ПДВ (ТОВ «Сумитеплоенерго»), 20,66 грн. із ПДВ (Дирекція «КППВ»);

- тариф на 1 людину в місяць без лічильника, за умови підключення рушникосушильників – 95,39 грн. із ПДВ (ТОВ «Сумитеплоенерго»), 81 грн. із ПДВ (Дирекція «КППВ»).
Відповідно до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, затвердженого Національною комісією регулювання електроенергетики України від 17.02.2011р. №242, формування тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії здійснюється ліцензіатами відповідно до річних планів виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, економічно обгрунтованих планованих витрат, визначених на підставі державних і галузевих нормативів (норм) витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків та кошторисів, ставок податків і зборів (обов'язкових платежів) та цін на матеріальні ресурси і послуги у планованому періоді. До повноважень виконавчого комітету Сумської міської ради встановлення цих тарифів для вказаних підприємств, на жаль, не належить.

 

- В чому полягає робота КП «Сумижитло», крім прибирання дворів? За що платимо?

 

- Дякую за запитання. Зауважу, що теж маю чимало претензій до роботи підприємства і в майбутньому за рахунок нового конкурсу ми плануємо подолати монопольне становище цього підприємства на ринку надання відповідних послуг. Поки ж «Сумижитло» працює в межах затвердженого виконавчим комітетом Сумської міської ради тарифу, який містить перелік, періодичність і строк надання, вартість послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території. Сюди включене прибирання прибудинкової території, сходових кліток, підвалу, технічних поверхів та покрівлі; технічне обслуговування ліфтів, систем диспетчеризації, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливової каналізації; дератизація; дезінсекція; обслуговування димовентканалів; проведення поточного ремонту конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядкування, розташованих на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території; полив дворів, клумб і газонів; прибирання і вивезення снігу, посипання призначеної для проходу та проїзду частини прибудинкової території протиожеледними сумішами; експлуатація номерних знаків на будинках; освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води; енергопостачання ліфтів.
Оскільки, прибирання сходових кліток і полив дворів, клумб і газонів КП «Сумижитло» не проводить, підприємство щомісяця проводить перерахунок за ці послуги.

 

- Чи можна оформити субсидію, якщо у родині є людина, яка не працює в Україні й перебуває за кордоном? Чи можна в такому разі виписати з квартири цю людину?

 

- Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за комунальні послуги. Отже, доходи та майновий стан особи, яка працює за кордоном, повинні бути враховані при визначенні права на призначення субсидії. Щодо можливості призначення субсидії без урахування доходів особи, яка не мешкає за місцем реєстрації, слід зазначити наступне.
Якщо житлове приміщення домогосподарства, у якому особа не мешкає за місцем реєстрації, не обладнане індивідуальними засобами обліку комунальних послуг, субсидія може бути призначена без урахування її доходів у разі, коли на неї не буде нараховуватися плата за комунальні послуги. Для зняття нарахувань необхідно звернутись до організацій – надавачів комунальних послуг.
У випадку, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично у ньому проживають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб із числа зареєстрованих, або на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. До зазначених документів належать, зокрема, довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням тощо. За заявою члена домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства щодо встановлення факту непроживання тієї чи іншої особи може бути складений підприємством з обслуговування житла та засвідчений підписами сусідів.
Оскільки особа фактично не мешкає за місцем реєстрації та не користується комунальними послугами, за наявності даних обставин іншому члену домогосподарства доцільно звернутися до підприємств, що надають послуги, які не вимірюються засобами обліку (за умови надання довідки з місця його фактичного проживання або акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства). У разі вирішення питання зняття нарахування послуг доходи особи, що фактично не мешкає за місцем реєстрації, не будуть враховуватись при визначенні права на призначення субсидії.
Детальнішу інформацію ви можете отримати за посиланням http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=43058 або за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Сумської міської ради 36-41-86, інформатора: 36-22-45, 63-54-97.

 

- Шановний Олександре Івановичу! Просимо Вас посприяти з ремонтом даху по вул. Кондратьєва, 144 над квартирами 112, 113, 114. Багаторазові дзвінки і запити до «Сумижитла» результатів не дали (вода заливає щитову з електролічильниками, стіна змокла наскрізь, а це може призвести до пожежі і плачевних наслідків). Заздалегідь вдячні за допомогу.

 

- Оскільки у Вашому будинку створений будинковий комітет («Кондратьєвський»), будь-які роботи з поточного ремонту мають бути погоджені з його головою. Відтак для початку раджу Вам розшукати «головного по будинку» (Григорій Анохін, кв. №70) і переговорити з ним. Додам, що борг жителів будинку за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій станом на 31 березня становив 12729,11 грн.

 

- Претензії до «Сумижитла»: щомісячно платимо за поточний ремонт, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та інші послуги, але нічого не робиться, а гроші йдуть чималі. Хто і коли розірве це хибне коло? (вул. Харківська, 54).

 

- Аби відповісти, на дане запитання, наказав КП «Сумижитло» надати повну інформацію по Вашому будинку. Тож справи такі. Торік за статтею «Поточний ремонт» по Вашому житловому будинку було нараховано 34791,62 грн. У межах цих коштів КП «Сумижитло» у січні провело часткову заміну трубопроводу, кульових кранів та згону мережі опалення, кульових кранів мережі гарячого водопостачання (під’їзд №4). Потому був зроблений поточний ремонт мережі електропостачання (квітень), частковий ремонт покрівлі над квартирою №70, електрощитовою та примикання (червень); фарбування газопроводу (червень); ремонт вимощення (червень); ремонт входів у під’їзди №2, 4, 5 (червень); поточний ремонт мережі електропостачання (липень); заміна електродвигуна та автоматичного вимикача ліфта у під’їзді №5 (серпень); ремонт вимощення біля під’їздів №1-6 (листопад); поточний ремонт мережі електропостачання (грудень). Зауважу, що робіт за статтею «Поточний ремонт» перевиконано на 173,36 грн. Разом із тим, борг жителів будинку за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на початок квітня складав 20831,27 грн. Для своєчасного виконання робіт у майбутньому рекомендую провести серед сусідів роз’яснювальну роботу щодо своєчасної оплати та погашення заборгованості (у разі наявності) за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

 

- Треба поставити питання перед урядом про повернення закону про вихід на пенсію жінок у 55 років або ж відновити дозвіл на достроковий вихід жінок на заслужений відпочинок, не вилучаючи з затвердженої пенсії відсотки за кожний рік дострокового виходу на відпочинок…

 

- У січні 2015 року Верховною Радою було прийнято за основу законопроект про подовження терміну до 1 січня 2022 року дострокового виходу на пенсію жінок в 55 років (за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи).
Але, враховуючи скрутне фінансове становище країни, було застосовано право вето до прийнятого Радою закону щодо дострокового виходу жінок на пенсію в 55 років.

***

Далі буде. Шановні фрунзенці, шукайте свої запитання і відповіді на них у наших подальших новинах.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^